RN731JTTD2200F100
Mfr.Part #
RN731JTTD2200F100
Description
RES 220 OHM 1% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
220Ohm