RN731JTTD21R8C25
Mfr.Part #
RN731JTTD21R8C25
Description
RES 21.8 OHM 0.25% 1/16W 0603
Resistance :
21.8Ohm
ECCN Code :
EAR99
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C