RN731JTTD2183F100
Mfr.Part #
RN731JTTD2183F100
Description
RES 218K OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
FIXED RESISTOR
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Series :
RN73
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Resistance :
218kOhm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD2183F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2183F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 218kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C