RN731JTTD2151D100
Mfr.Part #
RN731JTTD2151D100
Description
RES 2.15K OHM 0.5% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Resistance :
2.15kOhm
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Weight :
2.012816mg
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD2151D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2151D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.15kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C