RN731JTTD2150B10
Mfr.Part #
RN731JTTD2150B10
Description
RES 215 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
EAR99
Working Voltage :
75V
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
215Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN731JTTD2150B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2150B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 215Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C