RN731JTTD2133D25
Mfr.Part #
RN731JTTD2133D25
Description
RES 213K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
213kOhm
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW