RN731JTTD2131B10
Mfr.Part #
RN731JTTD2131B10
Description
RES 2.13K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
2.13kOhm
Surface Mount :
yes
Datasheets
RN731JTTD2131B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2131B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.13kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C