RN731JTTD2130D25
Mfr.Part #
RN731JTTD2130D25
Description
RES 213 OHM 0.5% 1/16W 0603
yes
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
213Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm