RN731JTTD2102D50
Mfr.Part #
RN731JTTD2102D50
Description
RES 21K OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
21kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
75V
Thin Film
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN731JTTD2102D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2102D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 21kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C