RN731JTTD2100D100
Mfr.Part #
RN731JTTD2100D100
Description
RES 210 OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Resistance :
210Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD2100D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2100D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 210Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C