RN731JTTD2081B25
Mfr.Part #
RN731JTTD2081B25
Description
RES 2.08K OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
2.08kOhm
Voltage - Rated :
50V
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
EAR99
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD2081B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2081B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.08kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C