RN731JTTD2052C10
Mfr.Part #
RN731JTTD2052C10
Description
RES 20.5K OHM 0.25% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
20.5kOhm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm