RN731JTTD2033F50
Mfr.Part #
RN731JTTD2033F50
Description
RES 203K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
203kOhm
JESD-609 Code :
e3
EAR99
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD2033F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2033F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 203kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C