RN731JTTD2032F50
Mfr.Part #
RN731JTTD2032F50
Description
RES 20.3K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
yes
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
20.3kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm