RN731JTTD2003D25
Mfr.Part #
RN731JTTD2003D25
Description
RES 200K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Resistance :
200kOhm
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Weight :
2.012816mg
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD2003D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2003D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 200kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C