RN731JTTD2001B10
Mfr.Part #
RN731JTTD2001B10
Description
RES 2K OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
2kOhm
Height :
450μm
Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.1%