RN731JTTD19R3B50
Mfr.Part #
RN731JTTD19R3B50
Description
RES 19.3 OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
19.3Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
e3
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Weight :
2.012816mg
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD19R3B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD19R3B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 19.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C