RN731JTTD1981D25
Mfr.Part #
RN731JTTD1981D25
Description
RES 1.98K OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
1.98kOhm
Tolerance :
±0.5%
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
Datasheets
RN731JTTD1981D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD1981D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.98kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C