RN731JTTD1960B25
Mfr.Part #
RN731JTTD1960B25
Description
RES 196 OHM 0.1% 1/16W 0603
Stock
137
In Stock :
137
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
196Ohm
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
1608
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD1960B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD1960B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 196Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C