RN731JTTD1911F25
Mfr.Part #
RN731JTTD1911F25
Description
RES 1.91K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
1.91kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
yes
Case Code (Imperial) :
Series :
RN73
Voltage - Rated :
50V
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Number of Terminations :
2
Datasheets
RN731JTTD1911F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD1911F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.91kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C