RN731JTTD1910B25
Mfr.Part #
RN731JTTD1910B25
Description
RES 191 OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
JESD-609 Code :
e3
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Thin Film
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
191Ohm
ECCN Code :
EAR99
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD1910B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD1910B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 191Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C