RN731JTTD18R9C25
Mfr.Part #
RN731JTTD18R9C25
Description
RES 18.9 OHM 0.25% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
18.9Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Surface Mount
Working Voltage :
75V
RN73
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C