RN731JTTD18R7D25
Mfr.Part #
RN731JTTD18R7D25
Description
RES 18.7 OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Resistant
Height :
450μm
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Thin Film
Pbfree Code :
yes
Resistance :
18.7Ohm
Datasheets
RN731JTTD18R7D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD18R7D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 18.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C