RN731JTTD18R2C50
Mfr.Part #
RN731JTTD18R2C50
Description
RES 18.2 OHM 0.25% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
18.2Ohm
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD18R2C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD18R2C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 18.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C