RN731JTTD1892B10
Mfr.Part #
RN731JTTD1892B10
Description
RES 18.9K OHM 0.1% 1/16W 0603
RN73
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
18.9kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Mounting Feature :
Surface Mount
Working Voltage :
75V