RN731JTTD1892A10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD1892A10
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 18.9K OHM 0.05% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Series :
RN73
Resistance :
18.9kOhm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Feature :
Moisture Resistant
Working Voltage :
75V