RN731JTTD1890F50
Mfr.Part #
RN731JTTD1890F50
Description
RES 189 OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
189Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD1890F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD1890F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 189Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C