RN731JTTD1843F50
Mfr.Part #
RN731JTTD1843F50
Description
RES 184K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
184kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Mounting Feature :
Tolerance :
±1%
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W