RN731JTTD1841F100
Mfr.Part #
RN731JTTD1841F100
Description
RES 1.84K OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
1.84kOhm
Tolerance :
±1%
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
JESD-609 Code :
e3
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Mounting Feature :
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Additional Feature :
Ultra Precision
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD1841F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD1841F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.84kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C