RN731JTTD1821D10
Mfr.Part #
RN731JTTD1821D10
Description
RES 1.82K OHM 0.5% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
1.82kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
2
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
WRAPAROUND
Datasheets
RN731JTTD1821D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD1821D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.82kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C