RN731JTTD1781F50
Mfr.Part #
RN731JTTD1781F50
Description
RES 1.78K OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Composition :
Thin Film
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
yes
Power Rating :
63mW
Feature :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Resistance :
1.78kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD1781F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD1781F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.78kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C