RN731JTTD1762B25
Mfr.Part #
RN731JTTD1762B25
Description
RES 17.6K OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
17.6kOhm
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W