RN731JTTD16R9D100
Mfr.Part #
RN731JTTD16R9D100
Description
RES 16.9 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
RN73
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Resistance :
16.9Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN731JTTD16R9D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD16R9D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 16.9Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C