RN731JTTD1692D10
Mfr.Part #
RN731JTTD1692D10
Description
RES 16.9K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
16.9kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Datasheets
RN731JTTD1692D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD1692D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 16.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C