RN731JTTD15R4B25
Mfr.Part #
RN731JTTD15R4B25
Description
RES 15.4 OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
yes
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
15.4Ohm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN731JTTD15R4B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD15R4B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C