RN731JTTD1562F25
Mfr.Part #
RN731JTTD1562F25
Description
RES 15.6K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
15.6kOhm
e3
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD1562F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD1562F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C