RN731JTTD1540D100
Mfr.Part #
RN731JTTD1540D100
Description
RES 154 OHM 0.5% 1/16W 0603
yes
Height :
450μm
RN73
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
154Ohm
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD1540D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD1540D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 154Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C