RN731JTTD1520B25
Mfr.Part #
RN731JTTD1520B25
Description
RES 152 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Thin Film
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Feature :
Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
152Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD1520B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD1520B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 152Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C