RN731JTTD1503F100
Mfr.Part #
RN731JTTD1503F100
Description
RES 150K OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
EAR99
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
Resistance :
150kOhm
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD1503F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD1503F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 150kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C