RN731JTTD14R5D100
Mfr.Part #
RN731JTTD14R5D100
Description
RES 14.5 OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
14.5Ohm
Tolerance :
±0.5%
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W