RN731JTTD14R0F100
Mfr.Part #
RN731JTTD14R0F100
Description
RES 14 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Pbfree Code :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
14Ohm
Datasheets
RN731JTTD14R0F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD14R0F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 14Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C