RN731JTTD1491A25
Mfr.Part #
RN731JTTD1491A25
Description
RES 1.49K OHM 0.05% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.05%
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.49kOhm
Datasheets
RN731JTTD1491A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD1491A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.49kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C