RN731JTTD1471F50
Mfr.Part #
RN731JTTD1471F50
Description
RES 1.47K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
1.47kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
2
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD1471F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD1471F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.47kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C