RN731JTTD1471D25
Mfr.Part #
RN731JTTD1471D25
Description
RES 1.47K OHM 0.5% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
1.47kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
RN73
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD1471D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD1471D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.47kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C