RN731JTTD1432B10
Mfr.Part #
RN731JTTD1432B10
Description
RES 14.3K OHM 0.1% 1/16W 0603
RN73
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
14.3kOhm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD1432B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD1432B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 14.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C