RN731JTTD1421B25
Mfr.Part #
RN731JTTD1421B25
Description
RES 1.42K OHM 0.1% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
1.42kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Width :
800μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD1421B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD1421B25
RN73 Series, Thin Film, 1.42kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C