RN731JTTD1420B10
Mfr.Part #
RN731JTTD1420B10
Description
RES 142 OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Resistant
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
142Ohm
Datasheets
RN731JTTD1420B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD1420B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 142Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C