RN731JTTD1402F25
Mfr.Part #
RN731JTTD1402F25
Description
RES 14K OHM 1% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Feature :
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
14kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
Datasheets
RN731JTTD1402F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD1402F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 14kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C