RN731JTTD1380F100
Mfr.Part #
RN731JTTD1380F100
Description
RES 138 OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Resistance :
138Ohm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
EAR99
Voltage - Rated :
50V