RN731JTTD1352F100
Mfr.Part #
RN731JTTD1352F100
Description
RES 13.5K OHM 1% 1/16W 0603
2
Additional Feature :
Ultra Precision
EAR99
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
13.5kOhm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD1352F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD1352F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 13.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C